Buhar Odası İmalatı

Buhar odası imalatı kapsamlı ve planlı bir çalışma sonucunda yapılır. Öncelikle projenin uygulanacağı mekanın özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük otellerin spa bölümleri, spor salonları, toplu konut uygulamalarındaki sosyal tesisler gibi mekanlarda kullanıcı sayısı oldukça yüksektir. Ayrıca bu tip mekanlarda kullanılan Buhar Odaları yüksek kullanım kapasitesine sahip olmakla birlikte çalışma süreleri ’de oldukça yüksektir. Dolaysıyla ticari amaçla kullanılan mekanlar. Buhar odası imalatı yapılırken tüm bu etkenler göz önüne alınarak uygulama yapılmalıdır.

Ev Tipi Buhar Odası İmalatı

Bireysel kullanıcılar içinse durum biraz daha farklıdır. Kullanıcı sayısının az olması ve şahısa yönelik uygulama yapılacağı için ev tip Buhar Odası İmalatı daha az maliyetli ve nispeten daha kolaydır. Duşa ve dinlenme mekanlarına yakın küçük bir alanın buhar odasına dönüştürülmesi, kullanım kolaylığı, yapım maliyeti ve düşük enerji tüketimi gibi bir çok avantaj sağlar.

Ev tipi uygulamalarda yerden tasarruf sağlaması hazırda bulunan bir Türk hamamı veya duş rahatlıkla buhar odası olarak ta  kullanılabilir. Bu durum buhar odası imalatı yaptıracak kişilere büyük kolaylık sağlar, alt yapı, izolasyon, seramik kaplama gibi maliyetler ortadan kalkar işçilik ve aynı şekilde zamandan kazanılmış olur. Şahısa  yönelik ev tipi buhar odaları düşük güce sahip buhar jeneratörleri kullanılarak ısıtılır.

Çoğu kişi tarafından kullanılacak olan sosyal tesis tipi buhar odalarında ise yüksek güçlü buhar makineleri kullanılarak ısıtma sağlanır. Ayrıca bu tip uygulamalarda buhar makinesine olarak su yumuşatma cihazları ve özel koruyucu ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu şekilde profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılan buhar odası imalatı işletmeler ve sosyal tesis uygulamaları için oldukça gereklidir. Buhar odası tavanında eğimli olması gereklidir, böylece  tavanda oluşabilecek su damlacıklarının aşağıya düşmesi önlenmiş olur. Buhar odası imalatı için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise buhar kapısının özel olmasıdır. Genellikle ısıya ve buhara dayanıklı krom kaplamalı ithal kapılar kullanılır. Özel tutucu menteşelere ve manyetik kilitleme özelliklerine sahip buhar odası kapıları istisnayı bir durum olmadığı sürece dışarı açılırlar. Bu şekilde odada oluşabilecek bir durumda dışarı rahatlıkla çıkılması amaçlanarak, buhar odası kullanan insanların güveliği ön planda tutular. Daha detaylı teknik ve ürün fiyatı için firmamızla iletişim kurabilir buhar odası imalatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hazır buhar odası ise genellikle yurt dışından özel olarak getirilirler. Buhar odası imalatçıları için daha önceden yapılacak yerin standart ölçülere sahip bu hazır odalarda tavan duvar ve oturma düzenekleri portatif ve kuruluma hazır haldedir. Bu ürünlerde de yine aynı tip buhar jeneratörleri kullanılır. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi buhar odası imalatı yapılırken genel buhara ve neme dayanıklı malzemeler kullanılarak oluşturulmuştur. Bir odanın özel bir buhar makinesi kullanılarak ısıtılmasıdır. Ama bu uygulamalar yapılırken mutlaka bir uzman tavsiyesine danışılmalı ihtiyaca uygun özelliklerde malzeme ve ekipman seçimi yapılmalıdır. Buhar odası imalatı sauna yapım tekniklerinden farklı olarak genel de inşaat malzemeleri ve teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Tadilata girmiş veya yeni yapımı devam eden bir spor salonu veya işletme kendi alt yapı ve kaynaklarıyla buhar odası kullanımına uygun bir alanı rahatlıkla oluşturabilmektedir. Geri kalan kapı ve jeneratör montajı konuda u uzman olan yetkili personelimiz tarafından kolaylıkla yapılarak buhar odaları çalışır bir durumda iş verene teslim edilmektedir. Bu şekilde yapım faaliyetlerinde en alt düzeye çekilmiş olur.