Peyzaj Projeleri


Peyzaj proje hizmetimiz , alanda yapılacak olan ön çalışma ile başlar. Proje alanı verileri (iklimsel özellikler, ölçümler, toprak yapısı , kullanım amacı vb) belirlendikten sonra tasarım ve görsellerin çalışmalarına başlanır. 2D Autocad avan (ön) proje çalışmalarımız, 3Dmax görselleri ile desteklenerek sunuma hazır hale getirilir. Sunum sonrası, yapılacak değişiklikler varsa tamamlanır ve kesin proje çalışmalası bitirilir. Proje ölçeği, alanın büyüklüğüne göre 1/100 -1/200 -1/500 ve 1/1000 olabilir. Kesin proje sonunda tekrar 3Dmax çalışması yapılır. Tamamlanan kesin proje doğrultusunda , kullanılacak yapısal ve bitkisel materyaller , kullanıcının beğenileri ile malzemenin teknik uygunluğu da dikkate alınarak belirlenir. Malzeme seçimleri belirlenmiş olan kesin proje çalışmasının, yapısal ve bitkisel peyzaj uygulama projeleri ile uygulamaya ait teknik detay çizimleri tamamlanır.

Unutmayın ki, başarılı bir peyzaj uygulama için, öncesinde titizlikle çalışılmış bir peyzaj projesi olmalıdır.

Peyzaj proje çalışması size neler kazandırır?

  • Yapılacak peyzaj uygulamasını , 3Dmax görselleri ile işe başlamadan bitmiş halini görmenizi
  • Uygulamada yaşayabileceğiniz bir takım arazi sorunlarının (kazı, dolgu, alt yapı vb) önceden belirlenerek, buna en uygun çözümü işin başında görmenizi,
  • Yapılacak tasarımlar ve bu tasarımlara uygun kullanılacak malzeme seçimlerinde , teknik bilgi ve tecrübemizle uygulama maliyetinizi önceden belirlemenizi,
  • Uygulama sırasında kötü sürprizlerle karşılaşmadan hayalinizdeki bahçeye daha hızlı, daha ekonomik ve daha estetik bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Bitkisel Peyzaj Uygulamaları


Bitkisel peyzaj uygulamaları; peyzaj proje çalışmasında belirlenmiş olan yeşil alanların uygulanması işidir. Yapısal uygulamalar sırasında veya sonrasında açık yeşil alanların uygun koda getirilmesi için kazı ve dolgu işlemleri yapılır. Uygun koda gelen alanlarda, kaba tesviye işlemi yapılarak projede belirlenen bitkilerin dikim işlemleri yapılır. Dikim işlemleri , dikimi yapılacak bitkinin ölçülerine uygun bir teknikle ve büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Diktiğimiz her bir fidanın yeşermesi, buluştuğu toprağa köklerini atıp hayata bağlanması , bitkisel uygulamalarda yaşayacağımız en büyük mesleki onurumuzdur.

Bitki ve çiçek dikimleri sonrasında çim ekimi için arazi çalışmaları başlar ve alan çim ekimine uygun hale getirilir. Çim ekimi için yapılması gereken işlemler, uygulama alanına göre değişik çalışmaları içermektedir. Bu bakımdan bahçelerinizin yapımını tesadüflere bırakmayın. Uzun ömürlü, canlı ve her zaman bakımlı bahçeleriniz için bizi arayın. Firmamız yeşil alanlarınızın yapımı ve bakımı için her türlü teknik bilgi ve donanıma sahiptir.

Yeşil Alanların Bakım ve Onarımı


Peyzaj düzenlemelerinde yeşil alanların imalat maliyetleri ucuz olmasına rağmen bu alanların uzun ömürlülüğü ve sağlığı için yıllık bakımlarının ve tamiratlarının her sene yapılması gerekir. Bunlar ağaç budamaları, çim alanların tamiratı ve yeni dikim gerektiren bitkilerdir. Bu çalışmaların deneyimli bir peyzaj mimarı denetiminde profesyonel bir bahçıvan ekibiyle yapılması en uygun olanıdır.

Otomatik Sulama Sistemleri


Bitkisel peyzaj uygulama projesine uygun olarak, yeşil alanların pop-up sistemli  bahçe sulama projesi hazırlanır. Uygulama tekniği önceden belirlenerek hazırlanan sulama projesinin , malzeme ve işçilikli olarak firmamız tarafından uygulaması yapılır.

Pop-up sistemli bahçe  sulama sistemlerinde , manuel ve bilgisayar sistemli iki farklı uygulama vardır. Kullanıcının isteği doğrultusunda  alana uygun sistem belirlenir ve buna göre proje ve uygulama çalışması yapılır.

Sulama sisteminde kullanılacak malzemelerin ve işçiliğin kalitesi , bu sistemden alacağınız verimi şüphesiz ki çok etkileyecektir. Firmamız bahçe sulama proje ve uygulamasının, bitkisel peyzaj alanları için önemini bilmekte, bu bakımdan sulama işini şansa bırakmadan kendi bünyesinde ,bu hizmeti de en üst düzeyde vermektedir.