Süs havuzları yaşam alanlarını güzelleştiren etmenlerdir. Süs havuzu yapımı projeleri için birçok seçeneğiniz vardır. Yaşam alanlarınızın yapısına göre farklı mimari detayları barındıran süs havuzları yaptırabilirsiniz. İç mekan havuzları yanında klasik bahçe havuzları da tercih edebilirsiniz. Sizin için her türlü dekorasyon ve tarz ihtiyacına uygun malzemelerde süs havuzu üretimi yapıyoruz.
Süs havuzunun nerede kullanılacağına göre tasarım yapılması gerekiyor. Bu havuzlar dekoratif detaylarla yaşam alanlarınızı estetik hale getirebilir. Parkta, bahçede, iç mekanlarda ve daha birçok yerde süs havuzu yaptırabilirsiniz. Havuzu alanın büyüklüğü, konumu ve durumuna göre planlayarak yapıyoruz. Doğru filtreleme sitemleri sayesinde havuzlarınızı en kaliteli şekilde üretiyoruz.
Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek sizin elinizdedir. Her zaman yüzme havuzu yaptırmanıza gerek yok. Süs havuzları kendinize huzurlu bir ortam ve peyzaj çalışmaları oluşturmak için tercih edebileceğiniz projelerdir. Ekiplerimiz profesyonel havuz yapımı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyor. Her türlü havuz yapımı konusunda bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve projelendirme çalışmalarımızda bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Süs Havuzu İmalatı

Süs havuzu yapımında yaprak döken ağaç kozalaklı ağaç ve kökleri kuvvetli bitkilerden uzak durulması önemlidir. Ağaçlar arasında yapılacak süs havuzları için özel bariyerler yapılır. Ayrıca süs havuzlarının gün içinde 4-6 saat arasında direkt olarak güneş ışığı alması gerekiyor. Bu durum olmazsa havuz içindeki suda bakteri oluşabilir.

Havuzun kış aylarında donmasını engellemek adına gerekli derinlik hesabı da ekiplerimiz tarafından yapılır. Süs havuzu tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze göre olur. Çünkü süs havuzu yapımında bir sınır yoktur. Havuz için öncelikle alan kontrolü yapılır. Daha sonra yer belirlenir. Taleplerinize göre uygun yer özenle seçilmelidir.

Yer belirlendikten sonra süs havuzunun boyutu belirlenir. Planlama ve tasarım aşamasından sonra gerekli kazılar ekiplerimiz tarafından yapılır. Bu işlemden sonra kum katman oluşturulur. Süs havuzu imalatı sürecinde daha sonra astar yerleştirilir. Astar havuz alanında daha büyük olmalıdır. Ardından filtreler yerleştirilir ve süs havuzu doldurulur. En son aşamada son kontroller yapılarak süs havuzu yapımı tamamlanır ve havuz size belirtilen tarihte teslim edilir.

Süs Havuzu Modelleri

Yaz akşamlarında bahçelerinizde kendinizi susun sesinde rahatlatmak istiyorsanız süs havuzu bunun için ideal bir seçimdir. Yaşam alanlarınıza dinginlik getirecek süs havuzları bahçelerinizi ve açık alanlarınızı estetik hale getirmede de etkilidir. Yaptırabileceğiniz çok farklı süs havuzu modelleri bulunur. Bu modeller genel olarak şu şekildedir;

Doğal Süs Havuzu: Bu havuzlar peyzaj çalışmanızın bir parçası olarak görülmektedir. Havuzun serbest biçimli kenarları olmaz. Düz yapıda olan bu havuzların en önemli özelliği etrafındaki alanla uyumlu olmasıdır. Bahçenizde bitkilerle desteklenerek çok estetik bir alan oluşturulabilir.

Yarı Doğal Süs Havuzu: Bu havuz ev ya da alanın etrafındaki görünümü değiştirmek için yapılır. Tuğla, beton ya da taş veranda yanına yerleştirilebilir. Evlerin bahçesinde estetik bir alan oluşturmak adına serbest biçimli şekillere sahip olarak yapılır. Yarı doğal bir tarza sahip havuz türüdür.
Biçimsel Süs Havuzu: Bu havuzlar geometrik şekillere göre yapılır. Bu havuzlarda pahalı malzemeler kullanılır. Bahçelere estetik ve farklı havalar katmaktadır. Bu havuzlar içinde bulunan canlıları öne çıkarır. Pahalı havuz türleri olduğu için az tercih edilirler.

Yukarıda süs havuzu çeşitleri hakkında bilgi verdik. Ama unutmayın süs havuzu konusunda bir kısıtlılığınız yoktur. İstediğiniz tarza ve özelliklere uygun bir süs havuzu tasarımı yapılabilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.